Similar Posts

21 Comments

 1. Mulholland dr’ı ön sıradaki sakız çiğneyen bir apla yüzünden iyi takip edememiştim , aklıma o geldi bak şimdi.Anlamadım tabii filmi haliyle.Sonra bir kez de arkadaşlarla izledik cd den ama yine anlamadım.Ee..ne anladım ben bu işten?Lynch ile alâkalı galiba.David Lynch yazısı yazasım geldi.Karalayım şöyle güzelinden de koyun siz de buraya ;P

 2. siz beni anlamiyosaniz ben ne yapayim yaa.gidin o zaman turist omer seyredin lan.

 3. lan david, hayatın boyunca bir tane turist ömer çekemeyeceksin…

 4. güzel laf söyledin dellez…el cordobeslerin ikincisi’nin gönlümüzde yeri ayrıdır.

 5. bu, yazıda adı geçen herhangi birisinin ağzından yorum yazmaya meraklı arkadaşımız kim çok merak ediyorum…

 6. evet turist omer cekemeyecegim ama sizde beni anlayamiycaksiniz..varmi lost highway i anlayan yigit?ama turist omeri anlamak kolay.`rodrigez nerde gezersen gezz`…komikti lan cok..hele o turist omer uzayda filmi yokmu?koptum valla..neyse..anlamiyonus olm siz beni yaaa!!!

 7. lynch sanki “anlaşılmıyorum.. öyleyse mükemmelim” düsturunu kabullenmiş.öyle de olsa severiz sayarız abimizi…

 8. Bahsi geçen film Chinatown ise yazık olmamış, Rosemarys Baby ise az yazık olmuş, Bitter Moon ise çok yazık olmuş, Pianist ise ayıp edilmiş!

 9. Haldun, Chinatown konusunda ciddi değilsindir umarım…

 10. Senaryosu gayet yoğun bir filmdi(ne demekse bu artık) Kaçırılan her görüntü,detay,cart-curt önemli bence.Yani bahsi geçen Chinatown ise yazık olmuş…

 11. Chinatown, Polanski filmografisinde biraz farklı.Aslında derdim filmin polisiye olmasıyla ilgili.Verilen ipuclarıyla sonuca filmin ortasında ulaşabiliyosun (Cross’la Gittes’in balık yedikleri sahne).Beklenmedik son vurucu ama izlemeyenler çok şey kaçırmış olmayacaktır.

 12. yav delirecem, adam Chinatown’u eleştiriyor. şş, delikanlı, burnuna vururum diyorum bak. çok seviyorum arkadaşım ben o filmi. (reşo sen de entel falan deme, adam jack nicholson’ın filmine laf atıyor, iki kelime de sen söyle şuna!)

 13. ayıptır yahu….tahmin edilebilir diye polanski eleştirmek hakkaten ayıptır…jack abinin üstün oyunculuğunu ezmek, polanskinin sinematografiye kattığı kadrajları esgeçmek, kimin haddine yahu…

 14. haldun sana road runner verelim otur izle yiğidim…bide tuzlu ayran dökeriz yanısa soğuk soğuk…şifa bulursun…

 15. Ne ayıbı anlamadım.Oyunculara eleştirim olmadı ki hele Jack’e hiç olmadı.Polisiye filmlerde beklentim işlerin son sahneye kadar alengirli devam etmesi bu filmde o yok ve bence ipucları da zekice oturtulmamış.Örneğin Tuzlu suda bulunan gözlük;Adamı bir karış suda boğuyosunuz ama şişe dibi gözlükleri orda unutup gidiyosunuz sonra Jack amca gelip onu buluyo.Polanski’nin kadrajlarını es geçmiyorum sadece filmin eksilerinden dem vuruyorum.
  Sabahın 3’unde road runner nerden aklına geldi lan,şakacı..

 16. Polanski üzerine tartışabiliyorsak ne güzel bi’şi bu, sevindirici. Rosemary Baby de bence kalburüstü bir film, o kokoş teyzenin rol çaldığı sahneler güzeldi. Ayrıca her film eleştirilebilir, nedir yani. Haa biri kalkıp “Before Sunrise”ı eleştirsin, sümsüğü yerleştiririm.

 17. Aslında “seyit” karakteri sadece bir kapıcıdan çok , doğu-batı arasında kalmış ,makyevelizmin doruklarında dolaşan bir karakter. Tabi bunda büyük usta Kemal Sunal’ın da katkısı çok büyük. Benim bu filmde takıldığım tek yer ise Üveyik Bey karakterinin seyirciye tam olarak geçmemesi ile alakalı..

Comments are closed.