ankara büyükşehir belediyesi

Çirkef Demokrasi

Çirkef Demokrasi

Yerel yönetim konusunda dünyada eşi, benzeri olmayan, en büyük Türk dehalarından birisi Melih Gökçek Çankaya ilçe sınırları içerisinde bulunan 7. cadde ile ilgili bir referandum hazırlığında. Referandumda sorulacak 15 adet sorudan birisi “Burada içki içilsin mi içilmesin mi?” Yöneltilen eleştirilere, literatüre de kendi ismiyle kazınan bir aymazlıkla karşı çıkıyor Gökçek. “Halk kendi caddesinde ne yapılıp yapılmayacağına kendisi karar verecek. Bu demokrasidir.” Hasiktir sen ordan.

Bangabandhu Şeyh Mucibur Rahman

Bangabandhu Şeyh Mucibur Rahman

Melih Gökçek’in nasıl bir düşünce yapısı, hayata bakışı var çok merak ediyorum. Yani nasıl bir şeydir acaba Melih Gökçek olmak? Nasıl bakıyor bu adam, nasıl düşünüyor, nasıl yorumluyor hayatı? Aynı şeyi yakıyoruz neticede, ama içeride nasıl bir işleme maruz kalıyorsa alınan ilginç sonuçlarla sen ben değil Melih Gökçek olunuyor işte.

İ. Melih Gökçek

İ. Melih Gökçek

Ankara’yı ve bilhassa tüm Türkiye’yi, bu sürrealist belediye başkanından kurtaracak her türlü girişimi, oluşumu, başkan adayını ve hatta uçan kuşu, boka konan sineği bile, herşeyi ya, herşeyi destekliyoruz!

Pes yahu…

Pes yahu…

Star Haber’de Melih Gökçek-Kemal Kılıçdaroğlu tartışmasını izliyorum. Çıldırmak üzereyim. Derdimi anlatacağım tek mecra burası. Melih Gökçek diyor ki, “Kılıçdaroğlu’nun söylediği rakam 1995 senesidir. İlk sayacı aldığımız fiyattır. O zaman teknoloji henüz çok gelişmediği için o fiyata alınmıştır. Zamanla teknoloji gelişmiş, bugün 18 euro’ya düşmüştür” diyor. Bugün 18’e alıyoruz diyor. Pek güzel diyor, ikna olduk. Ancak sonra diyor ki “Murat Karayalçın bu sayacı şu 50 euroya almıştır. Yolsuzluk yapan odur,…

Sıçmıyoruz şıkşıkşık! Sıçmıyoruz şıkşıkşık!

Sıçmıyoruz şıkşıkşık! Sıçmıyoruz şıkşıkşık!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tüm su abonelerinden alması gereken atıksu bedelini AKP Genel Merkezi’ne fatura etmediği ortaya çıktı geçenlerde. Genel Merkez binasının ödemesi gerektiği halde ödemediği tutarın 24000 YTL civarında olduğu söyleniyor. Acaba neden böyle oldu diye kısa bir beyin fırtınası yapalım.