Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dünya Kupası Son 16 Tahminleri

Değerli kardeşlerim,

64 maçlık Dünya Kupası 2014 heyecanının 48 maçını geride bırakmanın ve son 16 elemelerine başlamanın heyecanı içerisindeyim. Buradan sizin nezninizde gruplardan çıkarak dünya kupası son 16 oynama hakkı ele eden tüm dünya ülkelerini en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Dünya Kupası Son 16 maçları oynama heyecanını yaşayan Sao Paulo’daki kasap Pedro’yu, Santiago’daki öğretmen Salvador’u, Buenos Airesli doktor Ernesto’yu, Bogota’daki seyyar köfteci Juan’ı, Montevideo’daki eczacı Eduardo’yu, Paris’teki ressam Danielle’yi, Abuja’daki akaryakıt kaçakçısı Adebayo’yu, Berlin’deki rapper Karl’ı, Algiers’deki köktendinci Muhammed’i, Amsterdam’daki torbacı Daan’i, Mexico City’deki uyuşturucu karteli Miguel’i, San Jose’den sokak dansçısı Eduardo’yu, Atina’dan kardeşim Demetrios’u, Zürih’den kara para aklamacı Noah’ı, Brüksel’den diplomat Adelbert’i ve son olarak Utah’lı tüm redneck kardeşlerimi selamlıyorum.

Değerli kardeşlerim,

Geride bıraktığımız 48 maçın ardından elenen tüm kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kendilerine kaybetmenin de anlayabilen için en büyük kazanımlardan birisi olduğu gerçeğini hatırlatmak istiyor, bundan sonraki uluslararası turnuvalarda başarılar diliyorum.

Yola devam eden 16 ülkenin tüm futbolcularını vermiş oldukları mücadeleden dolayı tebrik ve takdir ediyorum.

Değerli kardeşlerim,

Mübarek Ramazan ayının ilk saatlerini yaşadığımız bu güzel Cumartesi günü itibariyle, oynanacak eleme turu maçları için göstermiş olduğunuz ilgi, alaka, ehemmiyet için şimdiden teşekkür etmek istiyorum.

Öncelikle turnuva kurallarını, özellikle son maddeyi büyük bir ciddiyetle okumanızı ve tahminlerinizi bu doğrultuda yapmanızı salık veririm.

Hepinize hayırlı ramazanlar, şeytanınız bol, sevabınız eh işte, günahınız da iç güveysinden hallice olsun! Afiyet olsun!

Yarışma Kuralları:

 • Tahmin yapabilmek için siteye üye olmanız gerekiyor. Üye olmak için buraya; “üyeydim ama nerden hatırlıycam, 1 sene oldu girmeyeli” diyorsanız, hatırlatma için şuraya tıklıyorsunuz.
 • Maç başlama saatine kadar tahminlerinizi kaydetmeniz gerekiyor. Daha önce kaydettiğiniz tahminleri (yine maç başlamadan) değiştirebilirsiniz. Tüm tahminleri tek seferde girmek zorunda değilsiniz. Parça parça da kaydedilebilir.
 • Maçın skorunu doğru bilen (Skoru doğru bilmek demek = kim kazanıyor, kaç kaç kazanıyor doğru bilmek demektir) 10 puan; skoru değil ama kimin kazanacağını veya skoru değil ama berabere biteceğini bilen 5 puan alır. (Örnek verip sizi salak yerine koyasım geldi: A takımının 3-1 kazandığı bir maç için A:3 – B:1 yazan 10 puan, 1-0 yazan 5 puan alır. 2-2 biten maç için 2-2 yazan 10 puan, 1-1 yazan 5 puan alır.)
 • Bonus puan olarak; bir takımın attığı (ya da atmadığı) gol sayısını doğru bilen ekstra 1 puan; aradaki farkı doğru bilen ekstra 1 puan alır. (Örnek vereyim: 3-0 biten maça 3-1 tahmini yapan 1 puan; 4-1 tahmini yapan 1 puan alıyor.)
 • Skor puanları değil ama bonus puanlar kümülatif. Ne demek bu? 2-1 biten bir maça 2-1 tahmini yapan kişi skoru doğru bildiği için 10 puan; her iki takımın attığı golü doğru bildiği için 1+1=2 bonus puan; aradaki farkı doğru bildiği için 1 puan; toplamda 13 puan alıyor. Ya da 2-1 biten maça 1-0 bitecek diyen kişi de, skoru değil ama kimin kazanacağını bildiği için 5 puan; aradaki farkı bildiği için 1 puan; toplamda 6 puan alıyor.)
 • En önemlisi; beklediğimiz maç sonucu tahmini 90 dakika, eğer maç uzarsa 120 dakika içindir. Penaltılar ve penaltı sonuçları skor tahmin yarışmasının konusu değildir!Yani, A takımı 2-1 yenecek diyen birisi; 90 dakika 2-1 biterse tam puan alır. 90 dakika 1-1 biter, maç uzatmalara gider ve uzatmalar sonucu maç A takımı lehine 2-1 biterse yine tam puan alır.Maç 0-0 bitecek diyen birisi, 120 dakika 0-0 biterse tam puan alır. Penaltılarla kimin kazanacağı konu dışıdır.Maç 0-0 bitecek diyen birisi, 90 dakika 0-0 biter, ancak uzatmalar sonucu maç 1-0 biterse sonucu doğru bilmiş sayılmaz!

[world-cup-predictor kickoff=true predict_penalties=0 stage=9]

8 Comments

 • lentini
  Posted 01/07/2014 at 12:45

  Igor’un son 4 maçtaki yükselişi oldukça manidar. Haftasonu yine tarlalar yeşillendi herhalde.

 • Post Author
  dea
  Posted 01/07/2014 at 13:08

  abi haftasonu beraberdik seninle, ilkeli ve ahlaklı duruşuma en çok sen tanıklık ettin diye düşünüyorum 🙂

 • dellez
  Posted 01/07/2014 at 13:25

  Ovlum “Hollanda – İspanya maçında kg olur mu” diye sorsak “en az 2 kırmızı gart var kesin” diye cevap verecek igor ve ismail yoldaşların bu kadar üst sıralarda bulunmaları herkesin içine şüphe düşürüyor…

 • lentini
  Posted 01/07/2014 at 14:31

  Yau Reşocum şu ilkeli ahlaklı duruştan bi 200 puan nasiplenemedik ya…

 • werdure
  Posted 02/07/2014 at 11:09

  @lentini sen açıktan istiyorsun. Benim tutan puanlarım verilmiyor. Aha da ispatı.

  http://www.hizliresimyukle.com/image/11v

 • werdure
  Posted 02/07/2014 at 11:17

  Adam bildiğin benim tahminlerimi değiştirmiş. Böylece puan almam engellenmiş.

  http://www.hizliresimyukle.com/image/11K

  Böyle çarpık bir düzenin içinde yer almayın. Tahmin falan yapıp para kazandırmayın dea ya.

 • ismail
  Posted 02/07/2014 at 11:23

  kırmızı gart :))) tahmin yapılacaksa onu da sizden öğrenecek değiliz .Biz bahisi, hepiniz commodore 64 oynarken atlar üzerinden oynuyorduk..bu yarışmanın da hediyesi at dediler, geldik 🙂

 • dellez
  Posted 02/07/2014 at 16:18

  Arkadaşım sütçü beygirlerinin bir sıra halinde seğirtmesiyle 22 adamın bir topun peşinde koşması arasında dağlar kadar fark var takdir edersin ki. Ganyan bilen fitbol bahsinde başarılı olacak diye kim kandırdı seni :))

Leave a Comment